Obec Jakubčovice nad Odrou
Jakubčovice
nad Odrou

Aktuality

#

Tatran Kemp sportovních nadějí 2022 (1. ročník)

Datum: 14. 6. 2022

TJ Tatran Jakubčovice n/O. ve spolupráci s Obcí Jakubčovice n/O. se rozhodli uspořádat 1. ročník letního sportovního kempu pro děti z naší fotbalové přípravky a děti ZŠ. Kemp se uskuteční ve dnech 11. - 15. července 2022. Garantem akce je Mgr. Richard Blaževič, učitel ZŠ Komenského v Odrách.

#

Krásná místa Jakubčovic

Datum: 2. 5. 2022

Hledáme krásná místa a tipy na výlety po okolí Jakubčovic. Pokud máte nějaký zajímavý tip na hezkou vycházku, výhled, čarovný les, prostě místo, kde se cítíte dobře a chcete se podělit, sdílejte své fotky. Ty nej určitě zveřejníme v kalendáři Mikroregionu Odersko na příští rok i na facebooku obce.

#

Přehled největších letních dopravních omezení

Datum: 29. 6. 2022

Ředitelství silnic a dálnic omezí z důvodu začátku letních prázdnin běžnou údržbu komunikací. Největší letní dopravní omezení jsou vyznačena v mapě.

#

Plán dovolené v zubní ordinaci MUDr. Lenky Jemelkové

Datum: 27. 6. 2022

Termíny dovolené v zubní ordinace v Jakubčovicích nad Odrou.

Občanská poradna z Charity Odry informuje o novinkách 1

Občanská poradna z Charity Odry informuje o novinkách

Datum: 14. 6. 2022

Zrušení trvalé adresy v případě problémů s exekutory, a také prodloužení akce "Milostivé léto II."

#

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Manhattan Odry pořádá výšlap na Velký Javorník a letní stanování

Datum: 14. 6. 2022

Výšlap proběhne 13. července 2022. Letní stanování v době od 20. - 22. července 2022. Nutno se předem domluvit, kapacita je omezena. Tel.: 775 886 946, e-mail: nzdm@odry.charita.cz nebo také osobně v kanceláři NZDM na Nádražní 695/28.

#

Osvědčení o úspoře emisí od společnosti EKO-KOM, a. s. za rok 2021

Datum: 2. 6. 2022

Společnost EKO-KOM, a. s. vystavila obci Osvědčení o úspoře emisí, kterou jsme dosáhli díky společnému třídění a recyklaci využitelných složek komunálních a obalových materiálů. Děkujeme, že třídíte!

#

Dotační program „Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji – 4. výzva“

Datum: 25. 5. 2022

Moravskoslezský kraj vyhotovil leták k dotačnímu programu kotlíkových dotací, kde shrnuje jakým způsobem postupovat a kde žádat o dotaci. Každá realizovaná výměna pomůže snížit emise znečišťujících látek z lokálního vytápění domácností a zlepšit tak kvalitu ovzduší v naší obci.

#

Parkourové hřiště je v provozu!

Datum: 27. 4. 2022

Parkourové hřiště v našem sportovním areálu je plně v provozu. Je však nutné dodržovat bezpečnostní opatření dle návštěvního řádu. Dále zde platí zákaz otevřeného ohně (cigarety), nejezdit na dětském odrážedlu, in-line bruslích, skateboardu, a také nepoužívat obuv s kovovými hroty.

#

Úplná uzavírka silnice I/47 kvůli opravě mostu

Datum: 1. 4. 2022

Ředitelství silnic a dálnic ČR informuje o úplné uzavírce silnice I/47 mezi Bělotínem a Odrami s účinností od pondělí 4. 4. 2022. Důvodem obousměrné uzávěry je přibližně půlroční oprava přemostění Vraženského potoka.

#

Informace Českého telekomunikačního úřadu

Datum: 22. 3. 2022

Informace pro občany, kteří přijímají televizi přes anténu: v našem regionu bude zahájeno uvádění do provozu základnových stanic nových mobilních sítí ke zlepšení mobilních datových služeb. Pokud byste zaznamenali zhoršení kvality příjmu TV signálu přes anténu, je nutné to nahlásit ČTÚ.

#

Bezplatná přeprava pro občany Ukrajiny

Datum: 16. 3. 2022

Od 09. března 2022 je občanům Ukrajiny a jejich dětem poskytnuto bezplatné cestování ve spojích veřejné dopravy v Moravskoslezském kraji. Bezplatná přeprava se vztahuje na osoby prokazující se ukrajinskými doklady totožnosti (tzn. cestovním pasem, občanským průkazem nebo hraniční průvodkou).

#

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezský kraj - Zpravodaj 1/2022

Datum: 28. 2. 2022

Informace o aktuálním dění v organizaci "Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje" a o legislativě dotýkající se především života osob se zdravotním postižením.

#

Nadace ČEZ - Kdo má dobrý nápad, může se přihlásit...

Datum: 15. 2. 2022

Nadace ČEZ podpoří i v roce 2022 výsadbu stromů, bezpečné osvětlení přechodů pro chodce, kroužky pro děti nebo zdravotní pomůcky pro seniory a hendikepované. Za obec opětovně podáme žádost o nové prvky na víceúčelové hřiště, třeba to letos vyjde a budeme mít další vyžití pro děti i dospělé :-)

#

Tip na výlet a prohlídku barokního chrámu Nejsvětější Trojice ve Fulneku

Datum: 15. 2. 2022

Čerstvě a velice zdařile zrekonstruovaná sakrální stavba je opravdu úchvatná a rozhodně stojí za navštívení. Ostatně komentované prohlídky se zde zdarma konají celoročně, vždy od pátku do neděle v čase od 10 do 15 hodin v rámci projektu Otevřené chrámy, které finančně podpořil Moravskoslezský kraj.

#

Osvědčení společnosti ECOBAT s. r. o. o přínosu pro životní prostředí

Datum: 27. 1. 2022

Tak jako v loňském roce získala obec Osvědčení firmy ECOBAT s. r. o. o přínosu pro životní prostředí. V roce 2021 jsme ke zpětnému odběru a následné recyklaci odevzdali celkem 88 kg použitých baterií, což je o neuvěřitelných 83 kg více než v roce 2020! Děkujeme, že třídíte :-)

Tříděný odpad

Termíny vývozů odpadů pro rok 2022

Datum: 3. 1. 2022

Termíny vývozů komunálního odpadu + vývozů plastů v pytlích pro rok 2022

Ceny vodného a stočného od 01. 01. 2022 1

Ceny vodného a stočného od 01. 01. 2022

Datum: 29. 11. 2021

Nové ceny budou uplatněny vůči odběratelům po prvním odečtu měřidel následujícím po 01. lednu 2022.

Katalog sociálních služeb

Katalog sociálních služeb a souvisejících aktivit Mikroregionu Odersko

Datum: 5. 10. 2021

Mikroregion Odersko zpracoval a vydal v rámci udržitelnosti projektu "Posilování administrativní kapacity obcí na bázi meziobecní spolupráce" publikaci sociálních služeb, kde najdete kontakty na zařízení, která poskytují pomoc v různých životních situacích.

Dostávejte zprávy z naší obce prostřednictvím emailu 1

Dostávejte zprávy z naší obce prostřednictvím emailu

Datum: 10. 9. 2021

Vážení občané, naše obec vám nabízí možnost bezplatné služby Smart Info na odesílání důležitých informací a zpráv z obce přímo do vašich mobilů na váš email.

Novinky z naší obce do Vašeho telefonu 1

Novinky z naší obce do Vašeho telefonu

Datum: 10. 9. 2021

Je tu pro Vás mobilní aplikace V OBRAZE. Pokud ji ještě nemáte, velmi jednoduše a rychle si ji nainstalujete. Tato služba je pro všechny občany zdarma.

Logo EU

Stará knihovna v novém kabátě

Datum: 16. 6. 2021

V únoru loňského roku jsme získali dotaci na projekt "Stará knihovna v novém kabátě" od SZIF (Státního zemědělského intervenčního fondu). V březnu až květnu probíhaly rekonstrukční práce a 11. května 2021 byla knihovna pro občany znovu otevřena.

Logo MSK

Dotace na realizaci projektu "Čištění vodního náhonu Jakubčovice nad Odrou"

Datum: 14. 6. 2021

Moravskoslezský kraj poskytl účelovou neinvestiční dotaci z rozpočtu kraje naší obci na realizaci projektu "Čištění vodního náhonu Jakubčovice nad Odrou" ve výši 200 tis. Kč. Akce byla zdárně dokončena.

Elektrospotřebiče v domácnosti

Elektrospotřebiče v domácnosti

Datum: 12. 3. 2021

Elektrospotřebiče v domácnosti

#

Mobilní hospic Strom života

Datum: 11. 3. 2021

Mobilní hospic Strom života

logo_jpg

Nový hasičský automobil

Datum: 31. 12. 2020

V roce 2020 získala obec Jakubčovice n.O. dotaci na nákup nového dopravního vozidla pro SD Jakubčovice n.O. .

Územní plán Jakubčovice nad Odrou

Datum: 7. 12. 2020

Dne 07.12.2020 vydalo Zastupitelstvo obce Jakubčovice na Odrou Změnu č. 2 Územního plánu Jakubčovice nad Odrou formou opatření obecné povahy.

oznameni-ordinacni-hodiny-zubni

Oznámení — zubní ordinace

Datum: 23. 11. 2020

Oznámení — zubní ordinace

ordinacni-hodiny-lekar

Ordinační hodiny praktického lékaře

Datum: 2. 11. 2020

Ordinační hodiny praktického lékaře

Protipovodňová opatření obce Jakubčovice nad Odrou

Datum: 10. 2. 2020

V rámci projektu „ Protipovodňová opatření obce Jakubčovice nad Odrou“ byl nainstalován v obci digitální rozhlas jako jedno z mnoha opatření.

Aktuální počasí

dnes, čtvrtek 7. 7. 2022
slabý déšť 20 °C 12 °C
pátek 8. 7. slabý déšť 17/12 °C
sobota 9. 7. slabý déšť 20/12 °C
neděle 10. 7. slabý déšť 16/11 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Aplikace V OBRAZE

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Informace od nás

Smart info

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Chci se zaregistrovat

PARTNEŘI

Obce mikroregionu